Згідно доповіді ООН про стан водних ресурсів у світі Україна за якістю води займає 95 місце з 122 можливих. Дані авторитетної організації повинні повністю розвіяти наші ілюзії про те, яку воду ми п'ємо і використовуємо в побуті.
За невеликим винятком, вода усіх регіонів України містить підвищені концентрації хлору, заліза і марганцю, солей жорсткості, органічних сполук і відрізняється високою мінералізацією. Причиною низької якості поставляється населенню води є використання в основному поверхневих вод як джерела водозабору, практично неконтрольоване антропогенне забруднення джерел водопостачання, надлишкове хлорування і вторинне забруднення води в процесі транспортування.
Найзабрудненішими, з точки зору питної води, є басейн річки Дніпро, Сіверського Дінця, ріки Приазов'я, окремих притоках Дністра, Західного Бугу.
У зону найбільш критичних регіонів входять Одеська, Донецька, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська і Миколаївська області. У цих областях якість води класифікується як дуже брудна (VI клас). У цих регіонах через антропогенного забруднення (промисловість, побутові стічні води), а також через зношеність очисних споруд люди часто п'ють технічну воду, відхилення від норми якою часом складає до 80 відсотків.
Найбільш чистими регіонами, з точки зору питної води, є західні області України (крім Львова): Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська та Волинська. Досить сприятливою може вважатися ситуація в Сумській, Полтавській та Чернігівській областях.